Description
25mm 8 shot roman candle – Silky golden crackling willow tail.
MLE code for this product is: MLE15-R2502
Manufacturer: MLE Pyrotechnics
0 in stock

25mm 8 shot roman candle – Silky golden crackling willow tail.
MLE code for this product is: MLE15-R2502
| Packing: | 36 / carton |
| Duration: | 25 secs |
| Function Time: | 0.0 secs |
| Diameter: | 25mm |
| Shots: | 8 |
| Noise level: | Noisy |
| NEQ: | 4.00 kg |
| UN class: | 1.4G UN0336 |
| Gross Weight: | 16.00 kg |
| CAD: | NL/TNO-0195-2017 |
| CE: |
MLE9-R2501
MLE15-R30-1
MLE15-R2503
MLE9-R2504